2016-02-18

Solid Logistics laureatem prestiżowej nagrody Diamenty Forbesa 2016

Ranking został opracowany przez wywiadownię Bisnode Polska w porozumieniu z redakcją „Forbesa”. Wyselekcjonowano bazę 1930 przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności, a więc takich, które są rentowne, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Diamenty Forbesa są prestiżowym wyróżnieniem, ponieważ brane są pod uwagę obiektywne i mierzalne wskaźniki biznesowe bez konieczności zgłaszania swoich kandydatur przez firmy. 

W tym roku na liście utytułowanych przedsiębiorstw znalazło się 1930 firm, które najbardziej dynamicznie zwiększały swoja wartość.

Solid Logistics znalazł się na 180 pozycji.

 

O miesięczniku Forbes (Polska) 

Jest to największy w Polsce magazyn skierowany do biznesmenów i menedżerów wyższego szczebla, będący polską edycją międzynarodowego miesięcznika, wydawanego przez Axel Springer Polska.

W Polsce pismo ukazuje się od 16 grudnia 2004 roku. Opisuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze w kraju i na świecie oraz strategie biznesowe. Cyklicznie przygotowuje rankingi stanowiące platformę prezentowania polskiego biznesu w sposób syntetyczny i usystematyzowany.